YÜBİTAM, KordSA Proje Uzmanlarının Konuk Edildiği “Proje Hibe Destekleri Bilgilendirme” Semineri Gerçekleştirdi.

Yalova Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) tarafından 13.10.2021 Çarşamba günü düzenlenen, KordSA Proje Uzmanlarından Sn. Duygu Ünlü ve Sn. Nazan Coşkun’un konuşmacı olarak katıldığı ve proje hibe desteklerine yönelik detaylı bilgilerin yer aldığı bir seminer gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü YÜBİTAM Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Oya Irmak CEBECİ’nin yaptığı seminerin açılış konuşmasını yapmak üzere sözü alan YÜBİTAM Müdürü Doç. Dr. Demet AYDINOĞLU konuşmacılara katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunduktan sonra kısaca YÜBİTAM’ın projelere yönelik faaliyetlerinden bahsetti.

Seminerin ilk kısmında Sn. Duygu Ünlü ağırlıklı olarak AB projelerine yönelik fon kuruluşlarını ve destek programlarının her birini ayrı kategoriler halinde tanıttı ve ilgili kuruluşlara ve programlara dair araştırmacılar için çok faydalı olabilecek linkler (İlerki tarihlerde YÜBİTAM’ın web sitesinde yayınlanacak) paylaştı.

Seminerin ikinci kısmında ise Sn. Nazan Coşkun yine özellikle uluslararası olmak üzere proje başvurularında, proje öneri formlarında ve proje yazımlarında dikkat edilecek noktalara değindi ve KordSA olarak proje tecrübelerinden bahsetti.

Soru-cevap kısmı ile tamamlanan seminer, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde Yalova Üniversitesi ve KordSA arasında karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesine yönelik temenniler ile son buldu.

Etiket: YÜBİTAM, KordSA Proje Uzmanlarının Konuk Edildiği “Proje Hibe Destekleri Bilgilendirme” Semineri Gerçekleştirdi.