Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) ortaklığında ‘Sosyal Bilimler Alanında Proje Yazma Eğitimi’ düzenledi.

Lisansüstü öğrencilerimiz proje yazma yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve YÜBİTAM tarafından düzenlenen etkinlik Yalova Uygulama Otelinde gerçekleşti. Eğitime, TÜBİTAK’ta liderlik, girişimcilik, performans yönetimi ve insan kaynakları yönetimi ve daha birçok projede araştırmacı olarak görev alan Doktorant Ayşe Kaşıkırık eğitmen olarak katkı sağladı.

Program, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Senay Yürür ve YÜBİTAM Müdürü Prof. Dr. Demet Aydınoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı. Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü öğrencileri ve üniversite personelinin katıldığı eğitimde; Proje Yaklaşımı ve Temel Kavramları, Sosyal Bilimlerde Proje Yazma Yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Araştırmacılara gelecekteki projelerinin oluşması konusunda ışık tutmak amacıyla; AB, Kalkınma Ajansları, TÜBİTAK, Ulusal Ajans ve Büyükelçiliklerin proje hibe programları tanıtımı yapıldı ve bu konuyla ilgili örnek projeler incelendi.

İki gün boyunca devam eden ‘Sosyal Bilimlerde Proje Yazma’ eğitimin sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi takdim edildi.

Etiket: proje yazma eğitimi