YÜBİTAM ULUSLARASI İKİLİ VE ÇOKLU İŞBİRLİĞİ PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME GÜNÜ DÜZENLEDİ

 

Yalova Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) ‘ın düzenlediği “Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları Bilgilendirme Günü” etkinliği TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Sn. Murat Tıltak’ın katılımı ile 15 Aralık 2021 Çarşamba günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. TÜBİTAK kapsamındaki Uluslararası İkili ve Çoklu İş birliği  Destek Programları hakkında ayrı ayrı genel bilgilerin verildiği seminerde Sn. Murat Tıltak ilk olarak TÜBİTAK bünyesindeki Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı hakkında açıklamalarda bulundu. TÜBİTAK’ın içerisinde bulunduğu iş birlikleri istatistiklerine dair verileri katılımcılarla paylaşan Tıltak, 64 ülkeden 91 kurum ve kuruluş ile işbirliği faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti ve TÜBİTAK projelerine başvuru sürecini adım adım anlatarak proje çağrılarına ulaşmak için izlenecek adımlar hakkında bilgiler verdi. Başvuru sistemini detaylı şekilde anlatan Tıltak, tüm başvuru programlarının UİDB PBS (Proje Başvuru Sistemi) üzerinden gerçekleştiğini söyleyerek ikili ve çoklu işbirliği yürütülen bilim ve teknoloji platformlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Genç akademisyenlerin sırasıyla hangi projelerden başlayarak ve hangi sıralamaya dikkat ederek proje başvurusunda bulunması konusunda tavsiyelerde bulunulan seminerin sonunda katılımcılardan gelen sorular cevaplandı.

Etkinliğin sonunda gerek YÜBİTAM Müdürü Prof. Dr. Demet AYDINOĞLU, gerekse seminerin moderatörlüğünü üstlenen Dr. Öğretim Üyesi Oya CEBECİ sunumundan dolayı Sn. Murat Tıltak’a ve gösterdikleri ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini sundu.

 

Etiket: yübitam