Avrupa Birliği Çerçeve Programları kapsamında yürütülmüş olan SEA-EU NET projesinin devamı niteliğinde olan Güneydoğu Asya ve Avrupa Ülkeleri Ortak Fonlama Programı (Southeast Asia and Europe Joint Funding Scheme, SEA-EU JFS) 2021 yılı çağrısı başvurulara açılmıştır.

Çağrı kapsamında 2+1 kuralı gereği ya ikisi Güneydoğu Asya, biri Avrupa ülkelerinden yahut tam tersi olmak üzere, en az 3 proje ortağından oluşan proje önerileri desteklenecektir.

Projelerin destekleneceği tematik alanlar,

  • Sürdürülebilir Gıda Üretimi” (Sürdürülebilir Gıda Üretimindeki nanoteknolojiler de dahil olmak üzere)
  • “İklim Değişikliği: Dayanıklılık ve Uyum” (İklim değişikliği konularında sosyal bilim ve sağlık bilimleri ilişkili konular dahil olmak üzere)”

 

Proje süresi: Makisumum 36 ay

Çağrı Metni için tıklayınız.

Ulusal kurallar dokümanı için tıklayınız.

 

Başvuru Süreci

Proje konsorsiyumunda seçilecek olan bir proje koordinatörü, bütün katılımcı ülkeler adına uluslararası başvuruyu tamamlamakla sorumludur. Uluslararası başvuru https://ptoutline.eu/app/jfs21 adresinden yapılmalıdır. Tek taraflı başvurular kabul edilmemektedir.

 

Uluslararası son başvuru tarihi: 15 Ekim 2021, 12:00 (öğlen) (CET time)

Ulusal ön başvuru (ön kayıt) Türk proje yürütücüsü tarafından https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresi üzerinden yapılmalıdır. Uluslararası bilimsel değerlendirme sonucu desteklenmesine karar verilen proje önerileri için ulusal başvuru süreci başlayacaktır. Ulusal başvuru tarihleri daha sonra başvuru sahiplerine duyurulacaktır

.

Ulusal ön kayıt ve elektronik imzaların tamamlanması için son tarih: 22 Ekim 2021, 17:30

 

Detaylı bilgi için:

https://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/cok-tarafli-programlar/jfs/icerik-sea-eu-jfs-2021-cagrisi-genel-ac

Etiket: Güneydoğu Asya ve Avrupa Ülkeleri Ortak Fonlama Programı (Southeast Asia and Europe Joint Funding Scheme, SEA-EU JFS) 2021 yılı çağrısı başvuruları açıldı!